wtorek, 14 października 2014

Home Staging

Jeżeli patrząc na wnętrze swojego domu lub mieszkania czujesz lekki niedosyt to zachęcem do zmian, nawet tych drobnych.
Wraz ze zbliżającą się zimą, kiedy za oknem coraz bardziej depresyjnie zróbmy coś dla siebie. Zima to czas, który głównie wieczorami spędzamy w domu. Jak w kilku prostych krokach sprawić, aby była to jeszcze większa przyjemność? Postaram się pomóc i zaproponować kilka rozwiązań. Takae metody praktykujemy najczęściej w momęcie sprzedaży nierychomoąci. Szykowne wnętrze przyciąga uwagę i łatwiej jest znaleść odpowiedniego klienta.

1. Tapeta - Chociażby na jednej ścianie doskonale odmieni nasze pomieszczenie i nada mu wyrazu. Producenci wymyślają i udostępniają nam miliony rozwiązań. Jeżeli marzysz o wnętrzu w stylu skandynawskim, lub ciągnie Cię w etniczne klimaty - nic prostszego! Odpowiedni wzór na ścianie, świeży kolor, kilka dodatków i nasz znudzony pokój zyskuje nową wyjątkową aranżację.

Co jest teraz modne?
- tapety w pasy
- tapety w kratkę (w stylu dawnej ceraty)
- tapety imitujące cegłę, głównie odcienie bieli

2. Fototapeta
Fototapeta jest doskonałym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Piękny krajobraz lub motyw optycznie powiększy naszą przestrzeń. Wzorów fototapet mamy nieograniczone ilości w związku z tym panuje tutaj dowolność. Warto szukać fototapet wykonanych na podłożu flizelinowym, są znacznie trwalsze i lepsze niż fototapety papierowe.

3. Farba tablicowa
Farba tablicowa jest ostatnio absolutnym hitem dekoracyjnym i wygląda na to, że na długo zagości w naszych domach. Warto zagospodarować kawałek ściany np. w kuchni i stworzyć miejsce w którym można przekazać wiadomość do domowników lub spisać sobie listę rzeczy do zrobienia. Dla dzieci będzie to również frajda. Farby tablicowe doskonale się prezentują, cena to ok 80-100 zł za puszkę o pojemności ok 0,75l. Dostępne w coraz szerszej gamie kolorystycznej.


4. Farba Magnetyczna
Farba magnetyczna to podobny sposób jak przy farbie tablicowej do stworzenia miejsca, w którym umieścimy wszystkie nasze fiszki, magnesiki itp. Dodatkowo: można połączyć farbę magnetyczną z tablicową. Ceny kształtują się podobnie.

5. Modne dodatki
Kilka dodatków w postaci nowych ramek do zdjęć, nowa narzuta na kanapę, nowe poduszki ozdobne, stolik, dywanik, lub sam świecznik, lampa? wybierz cokolwiek, taki mały dodatek w połączeniu z nową odsłoną naszej ściany zmieni bardzo wiele i przyniesie spory efekt.

6. Nowy kolor na ścianie
Jeżeli znudził Ci się dotychczasowy kolor, lub przybrudził nie czekaj za długo. Powiew świeżości w mieszkaniu zachwyci wszystkich, nie czekaj aby zdecydować się na takie zmiany przed samymi świętami :)

7. Listwy przypodłogowe
Zmiana listew przypodłogowych na zupełnie inne nie pasujące identycznie kolorem do podłogi to hit ostatnich sezonów i również strzał w 10! Niewielkim kosztem odmień całą swoją podłogę, stosując szeroką drewnianą listwę w pięknym białym kolorze. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz