środa, 25 listopada 2015

Tapeta z włókna szklanego - mocna ściana odporna na pęknięcia.

Tapety z włókna szklanego wykorzystuje się do tapetowania ścian i sufitów, najczęściej w pomieszczeniach biurowych, hotelach, szpitalach, wszystkich pomieszczeń użyteczności publicznej, ale też w mieszkaniu i wszędzie tam gdzie występują zabudowy z płyty karton-gips.


Tapeta z włókna szklanego.Tapeta z włókna szklanego.


Włókno szklane wzmacnia podłoże i zapobiega pękaniu ścian w miejscach łączenia płyt i na całej jej powierzchni. Jest to sprawdzone rozwiązanie szczególnie zaleca się stosowanie tapety z włókna szklanego do wysokich pomieszczeń np: centra handlowe, gdzie średnia wysokość ścian wynosi 2,8 m -3,10 m. Ściana pracuje podobnie jak amortyzator przyjmuje drgania i służy jako łącznik podłogi - sufit, pionowa ścianka jest najbardziej podatna na odkształcenia. Dodatkową zaletą okładziny jest niski wskaźnik palności co znacznie opóźnia rozprzestrzenianie się ognia podczas pożaru. Okładziny z włókna występują w różnej granulacji i fakturze, mogą być zupełnie gładkie, wówczas ściana musi być równa, bez porowatych miejsc,  lub strukturalne, które doskonale maskują wszelkie nierówności.
Najczęściej spotykane wzory to worek i jodełka.


Tapeta strukturalna z włókna szklanego worek, w listopadzie miałem okazje tapetowanie pomieszczeń socjalnych w nowo otwartym sklepie odzieżowym mieszczącym się w Centrum Handlowe Klif - Gdynia.


Tapeta strukturalna z włókna szklanego jodełka. Farba do malowania okładzin strukturalnych powinna być satynowa (błyszcząca), satyna uwydatnia strukturę okładziny i można ja czyścić punktowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz